Sample Cornice moulding NMC Z4 Noel Marquet Stucco Moulding approx. 12 cm
€3.50
Maximum sample order quantity: 2 pieces
delivery time 1-3 days
| Characteristics: | can be overcoated, can be sanded, knock resistant, pre-primed, qualified for bath, qualified for indirect lighting |
|---|---|
| Collection: | Arstyl |
| Depth in cm: | 12,5 |
| Durchmesser Kleberstrang: | 8 mm |
| Height in cm: | 12,5 |
| Manufacturer: | NMC |
| Material: | PU-hard foam |
| Musterkosten: | 2,94 |
| Profile type: | cornice moulding |
| Quality: | premium |
| Style: | art nouveau |
| Verbrauch (in ml) / m: | 90-110 ml/Stück |
| Verw. Kleber: | Adefix |
| pro Kartusche (m): | 3-4 m |
Product information "Sample Cornice moulding NMC Z4 Noel Marquet Stucco Moulding approx. 12 cm"
Size: 200 cm x 12,5 cm x 12,5 cm The ceiling moulding Z4 convinces with its design in art noveau style. The extraordinary stucco moulding Z4 is ideally used to put accents onto your wall and ceiling. Besides that, the garnish profile Z4 can easily let your room appear roomier. Like the other stucco mouldings of the collection Arstyl, the garnish moulding Z4 is made of the high-quality material PU-hard foam which is due to attributes like knock resistance and the good dynamic toughness also ideally used in bathroom or qualified for indirect lighting.